Press enter to begin your search
Twórczy Styczeń 2020

Twórczy Styczeń 2020

Dzień dobry! Dzień dobry! Witam Was Kochane Dziewiarki na podsumowaniu pierwszego miesiąca w takim śmiesznym do zapisywania roku 2020. Niby jakiś tam „koniec dekady”, niby „wyjątkowy rok” – a wszyscy z drżeniem spoglądamy w stronę Chin… i teraz piszę to dla potomnych, jeśli ktokolwiek przeżył, to… TAK! My się w ogóle nie spodziewaliśmy, że ten wirus zabije nas wszystkich. W tej błogiej nieświadomości, udając, że świat nie umiera i globalne ocieplenie to ściema, popijając drinka z plastikowej słomki (wiadomo, słomki są winne wszystkiemu) zapraszam Was na mój Twórczy Styczeń 2020! Hej ho!

Projekty zrealizowane

Może to pies, a może to słoń, może samolot, a może to koń

I tutaj się nie rozpiszę, bo jest tylko jeden, ale za to taki czasożerny, że wpierniczył mi cały styczniowy czas. Sweterek trochę ptak, trochę myjnia samochodowa powstał na szydełku 6mm z białych akrylowych resztek. Z paczek od Was uzbierał się już cały kartonik tej bieli, więc uznałam, że najwyższa pora dokonać cudu przemiany nitki w przedmioty. Sweterek ma takie fikuśne pryszcze na przedzie, takie purchawki, pieczareczki, niektórzy mówią na to popcorn, niektórzy bubble stich – a niech Wam będzie. Kolorowego ptaka robiłam od góry z mojego własnego kursu – Prosty i szybki sweterek na szydełku. Tylko dodałam bąbelki, bo jak już wielokrotnie mówiłam – ten schemat to baza, na podstawie której zrobicie dowolny sweter dla dowolnego człowieka.

twórczy styczeń 2020

Później ten biały nudny sweter przerobiłam w kozackie arcydzieło – proste? Proste! Tak właśnie działa Juleczkownia xD

Skarpetki

Ej no, właśnie! Zapomniałam, że jednak w całości zrobiłam coś jeszcze! A to superważne info, więc teraz czytaj uważnie! Moja ukochana Natalia @nbielinka wraz z Wiolą @knittingpear przygotowały dla Polskich Dziewiarek wyzwanie #skarpetkal. W skrócie – rok 2020 to Dziewiarski Rok Skarpet! Dziewczyny przygotowały temat na każdy miesiąc i trzeba było w końcu przełamać nieuzasadnione lęki i wziąć się za robienie skarpet!

twórczy styczeń 2020

No i ja zrobiłam moje pierwsze skarpetki – takie malutkie, dla małej istotki z włóczki, którą sama ufarbowałam. Dziergałam na drutach 2mm, które są cieńsze niż wykałaczki do szaszłyków. I nie taki diabeł straszny, jeśli się boisz, to nie masz czego i tyle. Moje skarpetki zrobiłam z YouTubem i TYM kursem. A jak nadal nie ogarniasz i wiesz, że sama nie podołasz, to nie ma dla Ciebie wymówki, bo moja kochana Natalia robi warsztaty nauki dziergania skarpet! Jestem z Niej szalenie dumna i cieszę się, że się odważyła i że chce i w ogóle nawet jak nie chcecie dziergać, to fajnie jest poznać Natalię, bo to wspaniała Kobieta.

Twóczy styczeń 2020 – zaczęte i nieskończone

No i tutaj narobił się mały bałagan, liczyłam że do końca stycznia się wyrobię, ale jednak pupa.

Wełniany sweterek dla Córeczki

Bo mam taką włóczkę, co sobie ufarbowałam, a nie mam pomysłu, a jechałam na wakacje no i bach! Jest sweterek! Tak prawie… bo oczywiście włóczki mi zabrakło (na szczęście mam jej więcej w domku, więc niebawem skończę!). Sweterek zaczęłam robić na drutach 3,5mm wzorem Drops Sweet Bay – ale ja nie umiem robić ze wzoru! Mimo szczerych chęci pomyliłam się już w drugim rzędzie i zaczęłam robić po swojemu. Ostatecznie zerżnęłam tylko wzór liści i ilość oczek do nabrania…

Skarpetki dla kogoś wyjątkowego

Bo jestem taka „hej do przodu”, że już zaczęłam lutową parę. Wyzwaniem w #skarpetkal na styczeń były skarpetki gładkie, w lutym to kolor różowy. Ale skoro gładkie na 5 drutach ogarnęłam, to teraz stwierdziłam, że trzeba ponieść poprzeczkę. Zatem moja druga para jest robiona na żyłce w systemie „dwie na raz” oczywiście już z mojego pomysłu. Zaczęłam od 16 oczek (czemu? nie wiem) kątem oka spoglądając na ten tutorial. Jak zrobiłam palce, to poszukałam na necie wzoru ażurowego i z pomocą przyszedł nieoceniony kanał Lousy Apostolopoulou, który dla mnie jest prawdziwą kopalnią wzorów na drutach.

twórczy styczeń 2020

Prezenty od Fantastycznych Kobiet

Bo czasami coś dostaję i myślę, że w końcu zacznę to dokumentować. A twórczy styczeń 2020 przyniósł najfajniejszy prezent świata od mojej ulubionej malarki – Katarzyny Stiller @katarzynastiller.

autorka obrazu: Katarzyna Stiller

Obraz przemawia sam za siebie, inspiracją było moje zdjęcie i jestem oniemiała i niesamowicie wdzięczna. Zobaczcie jakie cuda maluje Katarzyna, bo ja przepadłam.

Plany i marzenia

No przede wszystkim skończę to, co zaczęłam, bo taka jestem konsekwentna w nowym roku. A zaś chcę się wziąć za jakieś kolejne kozackie arcydzieło, ale to wiecie… Nie mam żadnego pomysłu, czekam na to uderzenie w twarz jakąś inspiracją.

Resztki włóczek

Tak! Twórczy styczeń 2020 mówi: posprzątaj swój syf we włóczkach! Przyjmuję nadal paczki z Waszymi resztkami i niechcianym akrylem, u mnie się nie zmarnuje, ja coś jeszcze z niego urodzę. Możecie się do mnie odezwać na maila juleczkownia@gmail.com albo na moim Insta i się dogadamy. Tu nie chodzi o żebranie, tylko sama kiedyś kupiłam tony włóczek, których nigdy nie użyłam i upychałam je po kartonach i szafach. Było mi wstyd, więc wzięłam się za siebie i swoje poczucie winy i posprzątałam! Jaką to daje ulgę! A jeśli nadal nie czaisz, co komu przeszkadza karton z włóczkami na strychu to zapraszam na mój wpis Posprzątaj swoje włóczki! – który jest rzeczowym poradnikiem i krok po kroku za rękę poprowadzi Cię przez proces prania własnego sumienia.

twórczy styczeń 2020

Oczywiście styczeń to też farbowanie włóczek! Próbuję nowe barwniki, nowe włóczki, nowe zestawienia, nowe metody.

Gadu, gadu – Julka, co ze sklepem?

No i tutaj kurtyna milczenia. Ja odbywam żałobę po własnych marzeniach. Może zrobię jakąś małą wyprzedaż na Insta, może się powieszę – jeszcze nie zdecydowałam 😀

Coś dobrego

Tak mnie to męczy od listopada, a ja działam bardzo powoli (jak wiecie). Z grubsza mam taki pomysł, żeby zrobić jakąś akcję, taki zryw, żebyśmy jako Dziewiarki połączyły druty i szydełka w dobrym celu. Dla kogo i jak to w ogóle będzie wyglądać – jeszcze nie do końca sobie wszystko wyklarowałam. Wiem, że siedzi to we mnie i w końcu to, co tak szeroko zapuszcza korzenie, wypuści wreszcie swoje pierwsze liście na światło dzienne. A wtedy świat stanie w płomieniach miłości, pasji i rękodzieła! Tak zrobimy!

Twórczy Styczeń 2020

Już nam spierdolił jeden miesiąc z tego roku moje Kochane. Liczę, że spełniacie swoje postanowienia. Tylko nie te durne o schudnięciu. Te o kochaniu bliskich i byciu fajnym człowiekiem. Moja misja na ten rok to oduczyć się w ogóle komentować i komplementować wygląd. To jest rzecz najbardziej ulotna i najmniej istotna w życiu. Uczmy się nazywać umiejętności, cechy i zachowania danej osoby – doceniać to i mówić „Podziwiam to ile pracy w to wkładasz” zamiast „Ślicznie wyglądasz”. Skupmy się na tym, co w nas, a nie na nas, a ten świat będzie piękniejszy niż gdybyśmy wszystkie mieściły się w rozmiar S.

No Comments

Post a Comment