Press enter to begin your search

Twórczy Marzec 2020

Ojejku! Julia, jak możesz mówić o twórczości w tak ciężkich czasach, kiedy nawet wyjść z domu nie można? No właśnie… jakby to wam powiedzieć. Dla mnie to tak, jakby ktoś moje normalne życie nagle nazwał „kwarantanną”. Ja normalnie praktycznie wcale nie wychodzę z domu! Więc teraz niewiele się dla mnie zmieniło. No pomijając edukację domową, ale powoli się w tym odnajduję i może nawet zaczyna sprawiać mi to radość. Ale nie o tym mowa! Zapraszam na Twórczy Marzec 2020, zobaczmy co udało mi się w tych trudnych czasach udziabać.

Twórczy marzec 2020 – UDZIERGI

Skończone udziergi

Kosmetyczka na szydełku z podszewką

Zrobiłam sobie kosmetyczkę z podszewką! Kosmetyczka ma zamek i będzie mi służyć jako woreczek na robótkę podczas różnych podróży (o ironio!). Napisałam też instrukcję ze zdjęciami, jak zrobić taką kosmetyczkę samodzielnie! Zapraszam do czytania: Kosmetyczka na szydełku z podszewką.

kosmetyczka na szydełku z podszewką
Kosmetyczka na szydełku z podszewką

Sweterek Niebieska Krowa chora na czerwonkę

Postanowiłam wykorzystać moją wełnę 100% #juleczkowniayarn (100g – 400m) i zrobiłam sobie sweterek na szydełku. Zaczyna się o robić podobnie jak Prosty i szybki sweterek na szydełku, ale później już totalnie inaczej. Zeszły mi na niego równe 3 motki, czyli 300g, szydełkiem nr 5,5mm. Jest leciutki, przyjemny i nieziemsko wygodny!

Sweterek z resztek

W ten sam sposób zrobiłam jeszcze jeden sweter – tym razem oversize z niechciewajek. Dostałam dużą paczkę od @oczko_w_oczko, w której były tak piękne zielenie i czerwienie, że tego samego dnia chwyciłam za szydełko i oto on!

Sweterek dla Córeczki

Chciałam wypróbować moją nową wełnę merino 100%. Sprzedaję ją w motkach 100g – 250m. W weekend machnęłam z niej sweterek dla mojej Córeczki z tak rozkosznymi guzikami, że klękajcie narody! Wełna jest przemiękka!

twórczy marzec 2020

Robiłam na drutach nr 5mm i jest przewspaniały w dotyku. Nie wiedziałam ile mi wyjdzie wełny na sweter, więc wybrałam dwa motki, które najbardziej się różniły – jeden bardzo fioletowy, drugi bardzo zielony. Dziergałam na zmianę, co ok 15 rzędów zmieniając nitkę z jednego motka na drugi. Zeszło mi ok 120g włóczki. To sweterek z wzoru Drops Candy Bar Jacket.

Opaska na drutach

Ponieważ zostało mi włóczki z robienia sweterka, to postanowiłam zrobić z niej do kompletu opaskę na głowę, żeby mojej Córki nie zawiało na balkonie. Robiłam ją z tutorialu Joli – serdecznie polecam cały Jej kanał! Dużo wartościowych filmów, świetnie wytłumaczone wzory!

Koszulki na jajka

Takie małe ozdoby na szydełku, a cieszą oczy! Zrobiłam sobie kilka koszulek na jajeczka, bo dlaczego by nie?

twórczy marzec 2020

Projekty niedokończone

Sweterek hiszpański

Ja go chyba nigdy nie zrobię. Zabrałam się za niego i robię, i robię. W końcu zaczęłam rękawy, ale idzie słabo. Robię z wełny 100g – 400m #juleczkowniayarn. Może kiedyś mimo wszystko go zrobię!

Prezenty od dziewiarek

W marcu dostałam aż dwie paczki od innych dziewiarek. Dlaczego inne kobiety wysyłają mi swoją włóczkę? Bo jestem Matką Niechcianych Motków, Patronką Porzuconych Włóczek. Niosę wytchnienie kobietom, które postanowiły w końcu zatroszczyć się o miejsce w szafie i spojrzeć prawdzie w oczy: „Z tego już nic nigdy nie wydziergam”. Wiadomo, że żal wyrzucić. Zatem dziewczyny decydują się wysłać swoje zapasy do mnie – bo ja dam im drugie, zajebiste życie tworząc Kozackie Rękodzielnicze Arcydzieła! Pierwszą paczkę dostałam od @bambusowykot.

Jeśli nie masz pojęcia jak zabrać się do przejrzenia swoich zapasów i myśl o porządkach we włóczkach powoduje ciarki na plecach, to zapraszam do tego wpisu: Jak posprzątać swoje włóczki? Przejdziemy przez to razem, a uczucie wytchnienia i braku poczucia winy uwolni Twoje sumienie! Drugą paczkę wysłała mi @oczko_w_oczko. Z tych włóczek powstał cały sweterek, który widziałaś wyżej!

Pierwsze wyzwanie na Instagramie #dziewiarskawymiana

W marcu, z okazji Dnia Kobiet, udało mi się zorganizować moje pierwsze wyzwanie na Instagramie i to nie byle jakie. Myślę, że to było raczej jedno z bardziej wymagających wyzwań. Tym bardziej cieszę się, że do udziału udało mi się zachęcić aż 24 kobiety!

Wyzwanie polegało na zrobieniu paczki dla losowo wybranej dziewiarki, w której będzie: 150g włóczki, coś słodkiego, coś pięknego, kartka lub list oraz motyw kwiatowy. Zabawa nosiła #dziewiarskawymiana. Kreatywność dziewczyn przeszła moje oczekiwania! Dziewczyny wysłały sobie nie tylko motki, ale też dużo wsparcia, dobrych słów, prześliczne upominki – nierzadko ręcznie robione!

Niestety Poczta Polska w Zabrzu zjadła nam jedną paczkę, za co jesteśmy na nią niesamowicie wściekłe i obrażone! Następnym razem przesyłka będzie odbywać się tylko InPostem, albo dowolnym kurierem (poza kurierem PP) – żeby zabawa była bezpieczna, a dostarczenie paczki gwarantowane!

Dla innych Dziewiarek

Postanowiłam sobie dać od siebie w marcu coś więcej, powstało więc dużo wpisów dla początkujących dziewiarek. Na moim blogu znajdziecie teraz wpisy takie jak: Co to jest próbka dzianiny?, Co to jest blokowanie dzianiny? oraz wpis Jak prać wełnę?.

Zrobiłam też nową serię wpisów Juleczkownia od pleców. Miało być „Juleczkownia od dupy strony”, ale tak brzydko, to by nie przeszło. Zatem jest „od pleców” – kto sprytny, to się domyśli. W każdym razie chodzi o bakstejdż moich działań – tak, by innym było łatwiej przejść przez to, przez co mi było trudno. Dlatego też powstał wpis o tym jak znaleźć swoją paletę kolorystyczną? Oraz wpis o błędach jakie popełniłam podczas mojej pierwszej wyprzedaży.

#JuleczkowniaYarn

Ufarbowałam też dużo nowych włóczek przygotowując się do drugiej wyprzedaży. Moją nową wełnę w pięknych kolorach o oryginalnych nazwach pokazuję we wpisie: JuleczkowniaYarn marzec 2020.

Twórczy Marzec 2020

Ileż napłodziłeś nowości mój kochany marcu! W imię zasady, że na każde 3 miesiące należy patrzeć, jak na cały rok, muszę powiedzieć, że ten rok zakończyłam z hukiem! Jestem podekscytowana i w pełni przygotowana na kolejny! Taki Twórczy Marzec 2020 stawia wysoko poprzeczkę dla Kwietnia!

No Comments

Post a Comment