Press enter to begin your search

Twórczy listopad 2019

Twórczy listopad 2019

Listopad nie był tak łaskaw dla mnie jak Październik. I sama nie wiem dlaczego. Zaczęło się od bólu w nadgarstku, wielkich planów, sztywnego harmonogramu i tak się w sumie też skończyło. W sensie, że na bólu i planach. Zatem dzisiaj wpis o tym, jak bardzo nie Twórczy Listopad to był.

Twórczy listopad – UDZIERGANE

Sweterek Lato

Udało mi się skończyć sweterek, z którym nie wyrobiłam się w październiku. To jest mój pierwszy sweterek z moich ręcznie farbowanych włóczek! I przywodzi mi na myśl tylko jedno – Lato! Lato i pola pełne zbóż, trawę, łąkę, niebieskie niebo i fale na jeziorach… Jestem zachwycona! Skład sweterka to 100% bawełna, jest taki milutki, że można by w nim spać.

twórczy listopad

We włóczki farbowane przeze mnie już niebawem będziecie mogły się zaopatrzyć w moim sklepie Juleczkownia. Póki co polecam Wam @juleczkownia.sklep na Instagramie, jako mały przedsmak tego, co będziecie mogły tam znaleźć.

Czapeczka dla Córeczki

Niby taki beznadziejny ten Twórczy Listopad, a jednak udało mi się wydziergać też czapkę dla mojej Córeczki. Czapka wykonana została wg wzoru Drops Design i z mojej ręcznie farbowanej wełny 100%. Czyż te ciapeczki nie są urocze? Uwielbiam takie włóczki, po których nie wiadomo czego się spodziewać.

twórczy listopad

Jedna rękawiczka

Nie wiem czy można to nazwać udziergiem, bo niby cała, a jednak połowa. Nie mniej jednak jest – moja pierwsza w życiu wydziergana rękawiczka! Wykonana została z wzoru z gazetki, a włóczka to Drops Merino Extra Fine. Czy będzie druga? Oto jest pytanie! (przypuszczam, że nie)

twórczy listopad

Zaczęte i nieskończone

Czyli całe mnóstwo rozpoczętych projektów, które jakoś nie mogą doczekać się swojego czasu i mojej zawziętości, mobilizacji i chęci do pracy.

Kardigan z kwadratów

Tak! Robię kardigan z kwadratu, tylko ja mój kwadrat podzieliłam na kilka mniejszych kwadratów. Dokładniej mówiąc 196 małych kwadratów. Robienie ich zajęło mi pół listopada! To może tłumaczy taką biedę w gotowych udziergach… Teraz fajnie się łączy, ale chowanie nitek i robienie małych kwadratów to nie jest takie fascynujące zajęcie. To znaczy jest. Tak do setki mniej więcej.

twórczy listopad

Kolory miały być typowo jesienne – na pomysł kardiganu wpadłam przecież w październiku… Teraz mamy grudzień! Chyba już rozumiecie, dlaczego nie chce mi się już nad nim siedzieć? Ale skończę go w tym roku – takie jedno z moich ostatnich postanowień w 2019 roku. Bo grudzień ma być super, wiecie? Tak postanowiłam.

twórczy listopad

Sweterek over-oversize

Zrobiłam taką zgadywankę na Instagramie co to może być i świetnie się bawiłam odpowiadając na Wasze propozycje. Ostatecznie nawet nie powiedziałam, co to miało być! No to teraz już wiecie. To będzie sweterek. Chociaż póki co może służyć za komin. To może jednak dać to do skończonych projektów?

twórczy listopad

#koczplastiku

Czyli tylko akrylowe włóczki, resztki włóczek, które mi wysyłacie w jednym miejscu. Oczywiście prócz tego koca mam jeszcze 8 kartonów włóczek od Was… Ale póki co koc, narzuta, dywan – co tylko chcecie. Nadal nieskończony… Ale ponownie powiem – w tym roku go skończę! Zostało już tak niewiele…

twórczy listopad

Plany, plany…

Czyli co się będzie działo w grudniu? Albo raczej na co mam nadzieję w grudniu…

Udziergi

Normalnie to nic nie robię na zamówienie, ale to Siostra prosiła, zatem w grudniu mam do zrobienia czapkę i komin w jednym z moich ulubionych kolorów z Drops Merino Extra Fine.

twórczy listopad

Ponadto chciałabym skończyć wszystko, co zaczęłam w tym roku, żeby wejść w 2020 z czystym sumieniem. Wczoraj segregowałam włóczki od Was kolorystycznie i już mam tyle nowych pomysłów! Robicie tak czasami? Przeglądacie sobie swoje zapasy (i poprzez „przeglądanie” mam na myśli wywalenie wszystkiego na podłogę)? Jak zaczynam je przekładać, dotykać, to od razu mam milion pomysłów. A jeśli dawno tego nie robiłaś (albo nawet nigdy), a wiesz, że masz ich całkiem sporo, to zapraszam do mojego wpisu: Posprzątaj swoje włóczki!

Otwarcie sklepu i nowa strona bloga

Wiem, ze sklep miałam otwierać w Mikołajki… ale życie życiem i jednak chyba otwarcie tego sklepu przełożę na 2020. Przy okazji powstania sklepu zmieni się także oprawa graficzna mojej całej strony. Mam nadzieję, że taka kolorystyczna petarda przypadnie Wam do gustu. Pewne jest to, że takich stron, jak moja, jest strasznie mało w internecie. Będzie przytulnie i cieplutko.

A sklep? Sklep będzie dla Dziewiarek! Dla moich kochanych Koleżanek o sercach tak dobrych, że chyba od samego początku chciałam stworzyć coś tylko dla Was. Będzie można tam kupić ręcznie farbowane włóczki, ale nie tylko. Będą też gadżety, plakaty, koszulki – wszystko dzięki czemu będziesz mogła pokazać, że jesteś Dumną Dziewiarką! Znajdziesz tam też produkty, które upiększą Twoją sprzedaż i pozwolą Ci zadbać o swoich klientów.

To wszystko kiedyś tam będzie i jeszcze wiele wiele innych! Ale zaczniemy skromnie 🙂 Powoli i do celu.

Twórczy Listopad 2019

Twórczy Listopad dobiegł końca. Nie jestem z jego płodności jakoś super zadowolona, ale czego spodziewać się po ciemnych dniach, długich nocach i ogólnie beznadziejnej szarości za oknem? Pora zakasać rękawy i sprawić, by Grudzień był godny opisania!

No Comments

Post a Comment