Press enter to begin your search

Jak zrobić babciny kwadrat?

Chcesz zacząć przygodę z szydełkowaniem i nie wiesz od czego? Myślę, że babcine kwadraty są doskonałe na start! Już z jednego kwadratu możesz zrobić kocyk dla dziecka lub do salonu. Za pomocą zmieniania włóczki możesz uzyskać piękny efekt. A robiąc ich kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt – możesz połączyć je w narzutę, szalik, bluzkę, płaszcz, sweterek, torbę i wiele innych! Tylko jak zrobić babciny kwadrat? – ja Cię nauczę!

Dlaczego warto obejrzeć mój tutorial?

Bo jestem fajna 🙂 I pokażę Ci fantastyczną metodę, która umożliwi Ci schowanie szwu w narożniku robótki. Kiedy zaczynałam pracę na kwadratach, nauczyłam się, że szew ma iść przez środek jednej ze ścianek kwadratu i zawsze był mniej lub bardziej widoczny. Teraz już umiem poprowadzić szew w narożniku, co czyni go praktycznie niewidocznym!

Czym jest ten cały szew?

Kiedy dziergasz na szydełku robótkę od środka (każdy kolejny rząd jest dłuższy, robisz kolejne okrążenia czyniąc robótkę większą), po zakończeniu okrążenia musisz się „wspiąć” na poziom kolejnego rzędu – u mnie są to 3 oczka łańcuszka udające słupek. Miejsce, w którym to robimy nazywam „szwem”. Chociaż przyznam, że nie wiem, czy to oficjalna nazwa tego zjawiska.

Jak zrobić babciny kwadrat?

Babciny kwadrat to robótka robiona na szydełku od środka złożona z grupek zawierających 3 słupki. Grupy te oddzielone są od siebie 1 oczkiem łańcuszka na krawędziach kwadratu, a 2 oczkami łańcuszka na narożnikach. W pierwszym okrążeniu mamy po jednej grupie złożonej z 3 słupków na ściance, w drugim dwie grupy, w trzecim trzy grupy, itd.

Czekam na Twój komentarz!

No napisz mi te dwa słowa, czy jest dobrze, czy dobrze nie jest. Jakąś tam wiedzę mam i bardzo chętnie podzielę się zwłaszcza tym, co musiałam trochę wymyślić sama i o czym nigdzie nie znalazłam żadnych jasnych informacji. Pomysłów mam całe mnóstwo! Tylko potrzebuję trochę wskazówek i małego kopa motywacji 😉

2 komentarze

  • Katarzyna

    Odpowiedz 9 kwietnia 2019 06:45

    Kocham Cie Juleczko, pisz dalej

Post a Comment