Press enter to begin your search
jak połączyć babcine kwadraty

Jak połączyć babcine kwadraty? – część 2

Długo wyczekiwany film już śmiga na moim kanale na You Tube. A w nim jasno i najprościej wytłumaczone odwieczne pytanie dziewiarek: Jak połączyć babcine kwadraty?

Metoda pośrednia

Czym jest metoda pośrednia? W tej metodzie do połączenia kwadratów potrzebujesz gotowych kwadratów, zakończonych, ze schowaną nitką. Będziesz je łączyć za pomocą szydełka dodając dookoła dodatkowy rząd łączący, który wokół kwadratów stworzy „rameczkę”. Wszystkie kwadraty połączysz robiąc tylko jeden ścieg! Na koniec schowasz tylko dwie nitki (z początku i końca robótki)! Na czym polega tajemnica?

Prawidłowa ścieżka kluczem do szczęścia

Wszystko opiera się na wytyczeniu odpowiedniej ścieżki, która poprowadzi Cię sprytnie między kwadratami. Przygotowałam kilka grafik, które pomogą Ci zdobyć ten kamień filozoficzny. Oto jak połączyć babcine kwadraty!

Niebieskie kwadraty, to nic innego jak Twoje babcine kwadraty. Czerwona linia pokazuje Ci, w jakim kierunku będziesz dziergała dodatkowy rząd. Ten dodatkowy rząd stworzy wokół kwadratów jakby ramkę. A wszystko w takiej kolejności, aby połączyć wszystkie kwadraty za jednym razem.

Jak połączyć babcine kwadraty – film!

Nie musisz szukać mnie na You Tube. Możesz obejrzeć mój film już tutaj! Zdaję sobie sprawę, że może mógłby być krótszy – chciałam jednak bardzo, żeby nikt się nie pogubił i żeby dobrze pokazać każde łączenie i narożnik. Mam nadzieję, że teraz już wszystko jasne!

Gdzie sprawdzi się ta metoda?

Gdzie tylko chcesz! Jest super, jeśli robisz kwadraty w pociągu, w poczekalni. Dopiero kiedy masz je wszystkie, to wtedy układasz sobie na podłodze lub stole. Następnie siadasz z kolorową włóczką i w jeden wieczór (lub w kilka), połączysz je wszystkie jednym ściegiem!

jak połączyć babcine kwadraty

Ten kardigan robiłam dokładnie w ten sposób. Został zrobiony ze 196 kwadratów! Takie łączenie wygląda też świetnie na poduszkach lub pokrowcach na siedzisko swetra, a nawet na narzucie. Jak zwykle w dziewiarstwie – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Mam nadzieję, że już teraz wszystko jasne. A jeśli nie podoba Ci się ten efekt, to zapraszam do obejrzenia mojego pierwszego filmu – Metody łączenia babcinych kwadratów. Tam pokazuję inne metody łączenia kwadratów. Już wkrótce kolejny film z tej serii, w którym zdradzę, jak łączyć kwadraty bezpośrednio (bez rameczki). Zapraszam!

No Comments

Post a Comment