Press enter to begin your search

Jak łączyć babcine kwadraty? – część 3

jak łączyć babcine kwadraty

Jak łączyć babcine kwadraty? – część 3

To już chyba ostatnia część tej historii – oto trylogia „Jak łączyć babcine kwadraty?” dobiega końca! Teraz już absolutnie nie ma wymówki dla Twoich kwadratów leżących na dnie szafy, w szufladzie i w kartonie. Najwyższy czas połączyć je raz na zawsze dowolną metodą. Czym wyjątkowym częstuję Was na koniec?

Metoda bezpośrednia

Metoda bezpośrednia oznacza, że każdy kolejny kwadrat do większej całości będziesz dołączać od razu przy robieniu ostatniego rzędu. Warunek jest jeden – budować babciny kwadrat musisz każdy rząd rozpoczynać od narożnika, żeby nie było brzydkiego szwu! Jak to zrobić? Tego dowiesz się z mojego filmu Jak zrobić babciny kwadrat? A jak połączyć dwa kwadraty? Jak zrobić narożniki? Wszystko zobaczysz w tym filmie!

Jak łączyć babcine kwadraty? – film

Gdzie przydaje się ta metoda?

Tą metodą łączyłam kocyk z akrylowych włóczek, który do dzisiaj służy nam świetnie. To były resztki motków, końcówki włóczek, pojedyncze motki. A efekt łączenia kwadratów bezpośrednio jest następujący.

Tą samą metodą łączyłam też niektóre elementy mojego szalonego płaszcza z kwadratów, który również jest owocem zużywania niechcianych włóczek.

A jeśli nie widziałaś moich poprzednich filmów, to zapraszam na wpis Metody łączenia babcinych kwadratów cz. 1 oraz Jak połączyć babcine kwadraty? cz. 2. Po za tym będzie najfajniej, jak od razu zasubskrybujesz mój kanał na You Tube.

Teraz już nie ma dla Ciebie wymówki – znasz całe mnóstwo sposobów na połączenie swoich kwadratów, więc do dzieła! Chusta, koc, narzuta, szal, pokrowce na poduszki – co tylko sobie wymarzysz! Życzę dużo radości z dziergania!

No Comments

Post a Comment